دزدگیر خودرو – باید دنبال چه ویژگی هایی بود + انتخاب های برتر ما

دزدگیر خودرو – باید دنبال چه ویژگی هایی بود + انتخاب های برتر ما

  • 14 آذر 1401
  • 0 نظر
  • admin

در این مقاله، ما به شما چند ویژگی می‌دهیم که هنگام انتخاب دزدگیر خودرو به آن‌ها توجه کنید.♣

دزدگیر خودرو چیز جدیدی نیست. در واقع، آن‌ها از قبل از اختراع موتورهای استارتی وجود داشته‌اند، در زمانی که مردم مجبور بودند ماشین‌های خود را به صورت دستی برای راه‌اندازی آن‌ها هندل بزنند.

همانطور که همه ما می دانیم، این فناوری در 100 سال گذشته تا حدودی پیشرفت کرده است و دزدگیر خودرو نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما در حالی که ما انواع مختلفی از سیستم های پیچیده ضد سرقت را داریم که می توان از بین آنها انتخاب کرد، تشخیص اینکه کدام یک از آنها بهترین است دشوار است.

چه به دنبال تامین امنیت خودروی جدید و چه کارکرده باشید، ما به شما چند ویژگی برای انتخاب دزدگیر خودرو می‌دهیم. برای نکات بیشتر در مورد محافظت از خودروی خود در برابر سرقت، وبلاگ ما را بررسی کنید. خودروی خود را ایمن نگه دارید.

چند نکته برای در نظر گرفتن امنیت خودرو

اگر می خواهید مطمئن شوید که ماشین شما بهترین دزدگیر را دارد، در اینجا چند ویژگی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید:

Active vs Passive: یک هشدار اکتیو به‌طور خودکار پس از خاموش کردن جرقه خودرو خود را آماده می‌کند. از طرف دیگر، یک دزدگیر نیمه اتوماتیک به شما نیاز دارد که آن را با استفاده از یک دکمه یا کنترل از راه دور تنظیم کنید. این یک سوال راحت است و اینکه آیا فکر می کنید که به یاد داشته باشید که زنگ را به صورت دستی تنظیم کنید یا خیر.

یک طرفه در مقابل دو طرفه – سیستم یک طرفه به این معنی است که کنترل از راه دور شما فقط با زنگ هشدار ارتباط برقرار می کند، یا آن را فعال یا خاموش می کند. در یک سیستم دو طرفه، سیستم دزدگیر و خودرو با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند، به این معنی که سیستم می‌تواند اطلاعات مربوط به خودرو را نیز ببیند، مانند باز بودن قفل درها، حرکت خودرو و غیره.

از آنجایی که سیستم‌های دو طرفه پیچیده‌تر و نیازمند تجهیزات هستند، معمولاً گران‌تر هستند. در حالی که اگر یک ماشین درجه یک دارید یا اگر احساس می کنید وسیله نقلیه شما به ویژه در معرض خطر است، سیستم های دو طرفه بسیار عالی هستند (به عنوان مثال، بسته به مناطقی که در آن پارک می کنید یا اگر مرتباً اشیاء قیمتی را در ماشین خود نگه می دارید)، یک طرفه ارزان تر است. سیستم های یک طرفه معمولاً به از اندازه کافی امنیت دارند.

صوتی در مقابل بی صدا: آلارم های صوتی رایج تر هستند و برای ترساندن سارقان احتمالی قبل از اینکه واقعاً بتوانند ماشین شما را بدزدند استفاده می شود. آلارم های بی صدا بیشتر برای دستگیری سارقان در عمل استفاده می شوند. در حالی که همسایه‌هایتان از شما برای نصب دزدگیر بی‌صدا تشکر می‌کنند، به این معنی است که هر زمان که ماشینتان خاموش شد باید خودتان آن را چک کنید و اگر دیدید کسی در وسیله نقلیه شما دستکاری می‌کند، با پلیس تماس بگیرید.

car alarm

ایموبلایزر در مقابل Starter Kills – ایموبلایزرها از راه اندازی ماشین شما جلوگیری می کنند مگر اینکه کلید در استارت باشد. این سیستم ها مفید هستند اما کامل نیستند. سارقان متبحر ممکن است به کلیدهای شبیه سازی شده دسترسی داشته باشند که می تواند سیستم را فریب دهد. سیستم های Starter Kill با غیرفعال کردن استارت و جلوگیری از وصل شدن آن کار مشابهی را انجام می دهند.

راه اندازی از راه دور – می خواهید خود را از سوار شدن به ماشینی که خیلی گرم یا سرد است نجات دهید؟ اگر سیستم شما راه‌اندازی از راه دور دارد، می‌توانید قبل از ورود به سیستم گرمایش یا سرمایش خود را روشن کنید.

سنسورهای حرکتی – این حسگرها به شما اطلاع می دهند که آیا شخصی در داخل یا خارج وسیله نقلیه شما در حال حرکت است.

اولویت سمت راننده – این گزینه به شما امکان می دهد فقط قفل درب سمت راننده را باز کنید و بقیه درها را قفل کنید. این عملکرد برای خودروهای پارک شده در مناطق پر جرم یا هر جایی که ممکن است سرقت خودرو رخ دهد ضروری است.

سنسور شیب – اگر کسی بخواهد وسیله نقلیه شما را با جک بلند کند (تایرها را بدزدد) یا آن را بکسل کند، این سنسور فعال می شود.

سنسورهای شکستن شیشه – برخی از سارقان ممکن است سعی کنند به سادگی با شکستن شیشه ها، هشدارهای درب را دور بزنند. اگر این حسگرها صدای شکستن شیشه را در مجاورت خودرو دریافت کنند، فعال می شوند.

حسگرهای مجاورتی – این سنسورها می توانند به افرادی که خیلی نزدیک به ماشین شما حرکت می کنند، هشدار دهند، بدون آن که به طور کامل زنگ هشدار را خاموش کنند. به لطف یک سیستم دو طرفه، آنها همچنین می توانند دسته کلید یا کنترل از راه دور شما را هنگام نزدیک شدن حس کنند، به این معنی که دزدگیر شما می تواند به طور خودکار خود را غیرفعال کند و قفل درها را باز کند.

محدوده – اگر یک سیستم دو طرفه را انتخاب می کنید، محدوده ای را در نظر بگیرید که ریموت شما در آن کار می کند. به یاد داشته باشید که این سیستم‌ها معمولاً روی سیگنال‌های رادیویی کار می‌کنند که می‌توانند توسط وسایل الکترونیکی یا سایر سیگنال‌های رادیویی مختل شوند. اگر در شهر یا منطقه ای پر تراکم زندگی می کنید یا کار می کنید، باید به این موضوع توجه کنید.

چگونه از صندلی های چرمی در خودرو محافظت کنیم؟
:پیشنهاد

سازگاری با تلفن های هوشمند – یکی از راه های دور زدن مشکل محدوده سیگنال رادیویی، نصب سیستمی است که به یک برنامه تلفن هوشمند متصل می شود. این نه تنها به این معنی است که ارتباط دو طرفه شما در هر جایی که بتوانید سیگنال تلفن همراه را دریافت کنید کار می کند، بلکه نیاز به حمل دستگاه دیگری را فقط برای کنترل دزدگیر ماشین شما از بین می برد.

ردیابی GPS – این ویژگی فراتر از ردیابی ساده ماشین شما در صورت دزدیده شدن آن مفید است. همچنین اگر متوجه می‌شوید که اغلب فراموش می‌کنید کجا پارک کرده‌اید، یا اگر خودروی خود را به اشتراک می‌گذارید (مثلاً با یکی از اعضای جوان‌تر خانواده)، می‌توانید آن را ردیابی کنید که کجا پارک کرده‌است.

کانکتور های کمکی – اگر هیچ یک از این ویژگی ها قبلاً در دزدگیر انتخابی شما وجود نداشته باشد، خروجی های کمکی به شما این امکان را می دهند که سیستم را با گزینه های اضافی گسترش دهید و در زمان خرید و همچنین در صورت تغییر نیازهای شما در آینده، گزینه های بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد.

توصیه برتر برای نصب دزدگیر خودرو

اگرچه ممکن است خودتان یک دزدگیر نصب کنید، اما این کاری است که معمولاً ارزش انجام حرفه‌ای آن را دارد، البته فقط برای آرامش خاطر شما. هنگام انتخاب مارک دزدگیر که می خواهید نصب کنید، ارزش این را دارد که نزدیکترین مرکز نصب / خدمات آنها را بررسی کنید. اگرچه سیستم های دزدگیر معمولاً نیازی به تعمیر و نگهداری منظم ندارند، اما خوب است بدانید که در صورت بروز مشکل، مجبور نخواهید بود خیلی دور سفر کنید.

لیست محصولات منتخب

درحال دریافت محصولات منتخب...

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط

ارتقاء سیستم صوتی ماشین – راهنمای خرید آمپلی فایر خودرو

هنگامی که به دنبال ارتقاء سیستم صوتی اتومبیل خود هستید، یکی از اولین مواردی که ممکن است در نظر بگیرید، […]

راهنمای خرید: بهترین استریو (پخش کننده) خودرو

✍در حالی که بهترین استریو ماشین را برای سیستم صوتی خود انتخاب می کنید، به یاد داشته باشید که همه […]

قفل فرمان ها چگونه کار می کنند؟

✍مردم همیشه به دنبال راه هایی برای محافظت از خودروهای خود در برابر سرقت هستند. در طول سال ها، این […]

آیا مخلوط کردن مارک های مختلف روغن در موتور خودرو شما خوب است؟

وقتی صحبت از مخلوط کردن مارک های روغن می شود، نظرات مختلفی وجود دارد: آیا مخلوط کردن یک ماده مصنوعی […]

USB ماشین کار نمی کند: علل و راه حل ها

جمع و جور، کارکرد ساده، ظرفیت زیاد، و حاوی اطلاعات زیاد، احتمالاً یکی از محبوب ترین انتخاب های بسیاری از […]

دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه