قفل فرمان ها چگونه کار می کنند؟ راهنمای انتخاب بهترین قفل فرمان◑

قفل فرمان ها چگونه کار می کنند؟

  • 11 آذر 1401
  • 0 نظر
  • admin

✍مردم همیشه به دنبال راه هایی برای محافظت از خودروهای خود در برابر سرقت هستند. در طول سال ها، این ابزار بسیار مورد توجه قرار گرفته است و محبوبیت آن در حال افزایش است. امروزه بسیاری از مردم هنوز تعجب می کنند که چقدر خوب کار می کنند. آیا قفل فرمان ضد سرقت است؟ در این مقاله نحوه عملکرد قفل فرمان و میزان کارایی آنها را مشخص می کنیم. راهنمای ما همچنین به شما نشان می دهد که در قفل فرمان به دنبال چه چیزی باشید. ما حتی پیشنهادهایی برای ایمن نگه داشتن وسیله نقلیه شما ارائه می دهیم.

قفل فرمان چیست؟

قفل فرمان یک بازدارنده بصری برجسته در برابر سرقت است. میله ای فلزی است که برای جلوگیری از چرخش فرمان به فرمان متصل می شود. قفل فقط با یک کلید اختصاصی باز می شود، بنابراین هر کسی که کلید نداشته باشد نمی تواند رانندگی کند.

قفل فرمان دو قسمت دارد. دارای مکانیزم قفل و ساختار خارجی برای اتصال مستقیم به فرمان خواهد بود.

قفل های فرمان چگونه کار می کنند؟

قفل فرمان به این صورت عمل می کند که فرمان را در جای خود با استفاده از یک میله بلند قفل می کند و چرخش فرمان را بدون برداشتن میله غیرممکن می کند. برخی از مدل ها دارای نوار قفل پدال ترمز نیز هستند.

آیا مایع خنک کننده مانند ضد یخ است؟
:پیشنهاد

آیا قفل فرمان موثر است؟

محافظت از خودروی شما در برابر سرقت مهمترین دغدغه همه است. شاید قبلاً قفل فرمان را دیده باشید. و، ممکن است تعجب کنید که آیا کار می کند یا خیر. صادقانه بگویم، آنها بهتر از هیچ هستند، اما 100٪ موثر نیستند.

قفل های فرمان کار می کنند، اما 100% ضد سرقت نیستند. بهترین راه برای ایمن نگه داشتن وسیله نقلیه خود استفاده از چندین لایه پیشگیری برای جلوگیری از سرقت است.

اکثر مردم قفل فرمان را در مقطعی دیده اند. آنها مانند یک میله فلزی دراز و کشیده روی فرمان به نظر می رسند. در نهایت، اگر دزدی سوار ماشین شما شود، نمی‌تواند هدایت کند. ممکن است آن را روشن کرده باشند. اما، بعد از آن خیلی دور نخواهند شد!

هنگامی که دستگاه در جای خود قرار دارد، فرمان نمی تواند حول محور خود بچرخد. معمولاً قبل از رانندگی باید آنها را بردارید. طرح‌های بهبودیافته سنگین‌تر هستند و جدا کردن آنها دشوارتر است. اینها دور کل فرمان می پیچند.

اگر قصد استفاده از قفل فرمان را دارید، از یکی از طرح های بهبود یافته استفاده کنید. حداقل از دزدیده شدن ماشین شما جلوگیری می کنند. با این حال، نباید به آنها به عنوان تنها وسیله امنیت خود اعتماد کنید. در غیر این صورت، ممکن است از عملکرد آنها ناامید شوید.

آیا می توان اتومبیل ها را با قفل فرمان به سرقت برد؟

بله، خودرویی که قفل فرمان داشته باشد همچنان قابل سرقت است. گاهی اوقات، سارقان می توانند به راحتی فرمان را برش دهند. آنها می توانند آن را خیلی سریع و بدون صدا از جای خود باز کنند. و سپس آنها درد را مستقیماً به شما تحویل می دهند.

حتی دستگاه‌های بزرگ‌تر هم به آسانی خارج می‌شوند، تنها ممکن است جدا کردن آنها بیشتر طول بکشد. یک دزد مصمم هنوز هم می تواند آنها را از ماشین شما خارج کند. اگر آنها بدانند دارند چه کار می کنند، می توانند آن را در کمتر از 4 دقیقه انجام دهند.

با این حال، این بدان معنا نیست که شما نباید از یکی از آنها استفاده کنید. قرار دادن قفل فرمان بر روی خودرو، آن را به هدفی کمتر جذاب تبدیل می کند.

از دزدیده شدن خودروی خود جلوگیری کنید

steering wheel lock

در اینجا چند روش موثر رایج برای به حداکثر رساندن حفاظت و ایمنی وسیله نقلیه شما آورده شده است.

از گذاشتن اشیای قیمتی و پول در خودرو خودداری کنید.

خود ماشین شما با ارزش است، حتی اگر قدیمی باشد. حتی خودروهای دست دوم نیز می توانند قطعات قابل استفاده زیادی داشته باشند. به همین دلیل، دیگر نمی خواهید به دزد دلیلی برای سرقت ماشین خود بدهید.

از چندین روش امنیتی استفاده کنید.

قفل فرمان یک وسیله ضد سرقت برجسته است، اما همه چیز نیست. اگر می خواهید از وسیله نقلیه خود به طور مطلوب محافظت کنید، باید امنیت را هم با فناوری ها و هم با دستگاه های ایمنی خودرو افزایش دهید.

یک راه خوب برای اطمینان از ایمنی وسیله نقلیه خود نصب یک سیستم هشدار دهنده صوتی است. شما می توانید این دزدگیرها را با هزینه ای مناسب نصب کنید. و به شما آرامش بیشتری می دهند. اگر ماشین شما از قبل زنگ هشدار دارد، مطمئن شوید که همیشه روشن است.

شما می توانید GPS در ماشین خود نصب کنید. این به شما کمک می کند در صورت مفقود شدن ماشین به راحتی مکان یابی کنید. همچنین می توانید در وهله اول از روشن شدن خودرو جلوگیری کنید. فقط کاپوت را باز کنید و جعبه رله را پیدا کنید. بعد از آن به دنبال فیوزها باشید و یکی از آنها را بیرون بکشید تا موتور روشن نشود. فقط رله را بکشید تا آن را از جعبه خارج کنید. قبل از راه اندازی مجدد خودرو، باید آن را تعویض کنید. با این حال، سارق نمی تواند بدون نصب رله جدید، وسیله نقلیه را روشن کند.

در را قفل کن

این اقدام ممکن است برای برخی بدیهی به نظر برسد، اما بسیاری از مردم هنوز هم ماشین را با درب باز ترک می کنند.

قبل از ترک وسیله نقلیه، تمام درها را بررسی کنید تا از قفل بودن آنها مطمئن شوید. قفل کردن درب به سادگی می تواند جذابیت آن را برای هر دزدی کاهش دهد. همچنین، باید به پنجره ها دقت کنید. اگر آن را باز بگذارید، دزدها متوجه می شوند و سعی می کنند وارد شوند.

ماشین خود را در مکانی با نور کافی پارک کنید

به منطقه ای که در آن پارک می کنید نگاهی بیندازید. اگر سایه و متروک به نظر می رسد، ممکن است بهترین مکان برای ماشین شما نباشد. در عوض، یک منطقه پرجمعیت را انتخاب کنید. اگر شب ها در جایی پارک می کنید، به دنبال مکان های پارکینگ با نور مناسب باشید. ممکن است نخواهید ماشین خود را در یک گوشه تاریک پارک کنید، جایی که سارقان بتوانند بدون شناسایی روی ماشین شما کار کنند.

لیست محصولات منتخب

درحال دریافت محصولات منتخب...

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط

آیا دوربین عقب خودرو به عنوان یک دوربین پشتیبان کافی است؟

این روزها داشتن دوربین عقب خودرو بسیار رایج است. هدف اصلی آن تهیه فیلم ویدئویی در صورت وقوع تصادف است. […]

تعویض روغن موتور بر اساس مسافت یا زمان، چه چیزی مهمتر است؟

✔ شما باید روغن موتور را هر 5000 کیلومتر تعویض کنید یا توصیه دیگری برای تعویض روغن موتور هر شش […]

چگونگی تخلیه هوای رادیاتور: 4 روش آسان برای تخلیه سیستم رادیاتور

اگر تا به حال یک رادیاتور نشتی را تعمیر کرده اید، ممکن است از فرایند تخلیه هوا آن ناامید شده […]

نحوه تعمیر درب خودرویی که به درستی بسته نمی شود

امروزه درب‌های خودرو یکی از بخش‌های ضروری صنعت خودرو هستند. در واقع، بسیاری از رانندگان انتظار دارند که درهای خودروی […]

ترموستات از کار افتاده باعث خراب شدن واشر سر سیلندر می شود.

✍ترموستات بخش کوچک اما مهمی از سیستم خنک کننده خودرو شما است. اگر از کار بیفتد، موتور بیش از حد […]

نشانه های خراب شدن سوپاپ برقی گیربکس و نحوه تعویض آن

سوپاپ برقی یک قطعه انتقال است که فشار سیال را کنترل می کند. به عبارت ساده، سوپاپ های برقی گیربکس […]

عیب یابی و تعویض پمپ های سوخت مکانیکی

خودروهای کلاسیک با داشتن پمپ های سوخت مکانیکی استاندارد، قابل اعتماد هستند. بدون شک پمپ سوخت مکانیکی یکی از شناخته […]

7 نکته تعمیر و نگهداری روتین خودرو که باید بدانید

✔ برای اکثرمردم، داشتن وسیله نقلیه ضروری است ، نه تنها برای فراهم کردن وسیله ای برای رفت و آمد روزانه، […]

دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه